CZECHY

AUTOKAR

JASKINIA MACHOCHY I OŁOMUNIEC

ZWIEDZANIE KOMPLEKSU JASKIŃ ORAZ PRZEPAŚCI MACOCHY • OŁOMUŃCA

JASKINIA MACOCHY

Wizyta w jaskini Macochy, a właściwie w jaskini Punkvi, przepaści Macochy. Ponieważ choć utarła się nazwa jaskinia Macochy, to jednak są to właściwie ogromne jaskinie utworzone przez skądinąd niewielki podziemny potok krasowy Punkvia. Ten system jaskiń jest jednym z najpiękniejszych podziemnych zakątków Europy. Sama przepaść Macocha jest głęboka na niemal 140 metrów, a na jej dnie znajduje się małe jeziorko głębokie na kolejnych 50 metrów. Na szczęście jest kilka różnych możliwości, które pozwalają znaleźć się na dnie tej ogromnej jaskini (można zejść lub zjechać na dół kolejką linową) i tam podziwiać ją z zupełnie innej perspektywy. To z pewnością gwarancja niesamowitych przeżyć i niezapomnianych wrażeń!
Według legendy nazwa przepaści pochodzi od macochy, która próbowała zrzucić w tym miejscu ze skały swojego pasierba, tak aby cały majątek przypadł w udziale jej własnemu synowi. Chłopiec jednak zdołał uczepić się gałęzi wystającej ze zbocza i uniknął śmierci. Kiedy we wsi rozeszła się wiadomość o niecnym czynie macochy, ta skoczyła w przepaść.

OŁOMUNIEC

Miasto leży u zbiegu dwóch rzek Bystrzycy i Młyńskiego Potoku. Początki Ołomuńca datowane są na pierwszą połowę X wieku. Kilkadziesiąt lat później miasto kwitło i stało się stolicą Moraw. Obecnie Ołomuniec jest, po Pradze, największym skupiskiem zabytków w kraju.

Najważniejsze w Ołomuńcu jest zabytkowe Stare Miasto. Należy ono do największych w Czechach, gromadząc barokowe i renesansowe kamienice, kościoły oraz budynki użyteczności publicznej. Najważniejszym zabytkiem jest kolumna Trójcy Przenajświętszej, znajdująca się obecnie na liście zabytków UNESCO. Ciekawe są także dwie dzielnice miasta: Svaty Kopecek i Klasterni Hradisko. Główne miejskie zabytki poza wspomniana kolumną to XVIII wieczny ratusz, zamek w Ołomuńcu, klasztor Hradisko, Katedra św. Wacława, oraz kilka kościołów w tym św. Maurycego, św. Michała czy Marii Panny Śnieżnej.

UWAGA!

Wyjazd o godzinie 5:30 z Dworca Nadodrze PKP. Zbiórka przed wejściem głównym.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Dworzec Nadodrze

ładowanie mapy - proszę czekać...

Dworzec Nadodrze 51.125344, 17.032499

WSZYSTKIE MIEJSCA SPRZEDANE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OTRZYMANIEM INFORMACJI, GDY ZWOLNI SIĘ MIEJSCE LUB ZORGANIZUJEMY TEN WYJAZD W PRZYSZŁOŚCI WYPEŁNIJ FORMULARZ

NOTKA PRAWNA: Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były kompletne, prawdziwe oraz aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w zamieszczonych na tej stronie materiałach i tekstach ponieważ mogą one być wprowadzane na podstawie informacji pozyskanych od osób trzecich. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do poprawiania oraz aktualizowania zawartych na tej stronie informacji. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami.