WŁOCHY

AUTOKAR

WYCIECZKA DO WŁOCH

WENECJA • SAN MARINO • ASYŻ • RZYM • WATYKAN • MONTE CASSINO • FLORENCJA • WIEDEŃ

Italia, niezwykły kraj w kształcie łatwo rozpoznawalnego na mapie „buta”. Jedno z najpiękniejszych państw świata, w którym – według niektórych źródeł – liczba zabytków równa jest ich liczbie w pozostałej części Europy. Ojczyzna Renesansu, Leonarda da Vinci i pizzy…

Zapraszamy Państwa na niezwykłą wycieczkę, podczas której odwiedzimy miasta i państwa takie jak: Wenecja, Florencja, Asyż, Rzym, Watykan i San Marino.

DZIEŃ PIERWSZY

Wyjazd z Wrocławia około godziny 0:30. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w okolicach Wenecji.

DZIEŃ DRUGI

Po śniadaniu przejazd w okolice historycznej części Wenecji.

Rejs statkiem przez Lagunę Wenecką do Wenecji – zwiedzanie miasta – Plac św. Marka z Bazyliką (wewnątrz), spacer ulicami miasta do Ponte Rialto.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicy Rimini.

DZIEŃ TRZECI

Po śniadaniu wizyta w najmniejszej i najstarszej republice świata – San Marino (spacer po centrum, tarasy widokowe, czas na zakupy), a następnie przejazd do AsyżuBazylika św. Franciszka (wewnątrz), Bazylika św. Klary (wewnątrz), spacer po średniowiecznej starówce.

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ CZWARTY

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Uczestnictwo w Audiencji Generalnej (jeśli Ojciec Święty będzie w Watykanie).

Po południu wizyta na Monte Cassino i zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

DZIEŃ PIĄTY

Po śniadaniu przejazd do Rzymu (komunikacją miejską).

Całodniowe zwiedzanie Wiecznego Miasta, odwiedzimy między innymi: Bazylikę św. Piotra (modlitwa przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II), Plac św. Piotra, Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Piazza Navona, Panteon (wewnątrz), Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, czy Fontannę di Trevi.

Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg na trasie do Florencji.

DZIEŃ SZÓSTY

Po śniadaniu przejazd do kolebki renesansu – Florencji.

Zwiedzanie miasta: Most Złotników, Baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore (wewnątrz).

Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Tarvisio.

DZIEŃ SIÓDMY

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną.

Przejazd przez Austrię (po drodze krótka wizyta w Wiedniu i około 4 godziny zwiedzania) i Czechy do Polski.

Przyjazd do Wrocławia w godzinach nocnych.

WSZYSTKIE MIEJSCA SPRZEDANE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OTRZYMANIEM INFORMACJI, GDY ZWOLNI SIĘ MIEJSCE LUB ZORGANIZUJEMY TEN WYJAZD W PRZYSZŁOŚCI WYPEŁNIJ FORMULARZ

Masz jakieś pytania?
Napisz do nas!

NOTKA PRAWNA: Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były kompletne, prawdziwe oraz aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w zamieszczonych na tej stronie materiałach i tekstach ponieważ mogą one być wprowadzane na podstawie informacji pozyskanych od osób trzecich. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do poprawiania oraz aktualizowania zawartych na tej stronie informacji. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami.