SUCHA, POLSKA

AUTOKAR

ZAMEK CZOCHA

ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Zamek Czocha powstał w połowie XIII wieku z inicjatywy króla czeskiego Wacława II. Początkowo stanowił warownię obronną. Położony jest na skalnym cyplu rzeki Kwisy. Zbudowano go ze spojonych zaprawą wapienną złomów granitowych i gnejsów. W ciągu wieków zamek ulegał wielu przebudowom. Po pożarze w roku 1793 zamienił się w ruinę. Został odbudowany na początku XX wieku. Obecnie stanowi kompleks składający się z dwóch przedzamczy, fosy, kamiennego mostu, okrągłej wieży i zamku głównego, który obemuje zespół budynków z wewnętrznym dziedzińcem. Wewnątrz podziwiać można komnatę książęcą, wyposażoną w znacznej części w sprzęty pochodzące z czasów ostatniego właściciela posiadłości.

Obecnie zamek pełni funkcję hotelu, organizowane są w nim też imprezy, w tym pokazy walk rycerskich i koncerty muzyki dawnej. Jego wnętrza mogą też być wynajmowane na imprezy zamknięte. Obiekt codziennie zwiedzać można z przewodnikiem.

UWAGA!

Wyjazd o godzinie 8:00 z Dworca Nadodrze PKP. Zbiórka przed wejściem głównym.

icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Dworzec Nadodrze

ładowanie mapy - proszę czekać...

Dworzec Nadodrze 51.125344, 17.032499

WSZYSTKIE MIEJSCA SPRZEDANE

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY OTRZYMANIEM INFORMACJI, GDY ZWOLNI SIĘ MIEJSCE LUB ZORGANIZUJEMY TEN WYJAZD W PRZYSZŁOŚCI WYPEŁNIJ FORMULARZ

NOTKA PRAWNA: Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte na tej stronie były kompletne, prawdziwe oraz aktualne. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za ewentualne błędy lub braki w zamieszczonych na tej stronie materiałach i tekstach ponieważ mogą one być wprowadzane na podstawie informacji pozyskanych od osób trzecich. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do poprawiania oraz aktualizowania zawartych na tej stronie informacji. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami.